Kontakt

TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

wróć do HOME

Cięcie laserem CO2

Cięcie laserem CO2 plexi (PMMA, pleksi, akryl, Plexiglas, Perspex, szkło akrylowe)

Plexi nadaje się doskonale do cięcia laserem. To jeden z najbardziej wdzięcznych materiałów do obróbki laserowej. Występuje w wielu różnych odmianach i kolorach. Posiada wiele nazw handlowych, ale jego głównym składnikiem jest zawsze polimetakrylan metylu (PMMA). Plexi używa się głównie do produkcji liter 3D, szyldów, reklam neonowych, świetlnych, stojaków na wizytówki czy foldery, prezenterów, statuetek jak i do całej gamy najróżniejszych gadżetów. PMMA daje się także bardzo łatwo giąć, co dodatkowo rozszerza możliwości tworzenia.

Laser CO2 działa na zasadzie dokładnie skoncentrowanego światła laserowego. Jest to bardzo precyzyjna metoda cięcia, która pozwala na cięcie dokładnych kształtów i rozmiarów, bez użycia narzędzi tnących. Pozwala to na bardzo estetyczne
i dokładne wykonanie krawędzi.

Cięcie laserem CO2 różnych form z plexi.
Cięcie laserem plexi daje czyste krawędzie, które nie wymagają dalszej pracochłonnej obróbki takiej jak polerowanie czy szlifowanie. Jako, że materiał ten jest dosyć miękki, wszystkie nierówności wyrównuje laser poprzez nadtapianie, a proces ten jest bardzo krótkotrwały. Maksymalna możliwa grubość cięcia zależy od mocy lasera oraz od zastosowanej soczewki. Nasz laser CO2 o mocy 60W i umożliwia cięcie akrylu nawet o grubości 15 mm. Warto wiedzieć, że im większa grubość ciętego materiału tym dłuższy czas pracy lasera. Pleksi podczas cięcia laserem nie pali się tylko od razu odparowuje, więc nie występuje problem brudzących ciemniejszych krawędzi.

Szukasz firmy, która zapewnia usługi outsourcingowe w zakresie cięcia laserem CO2 na najwyższym poziomie? PLEXITECH to specjaliści od cięcia laserem! Zgłoś się do nas i skorzystaj z naszej oferty.

Przykłady realizacji

Cięcie laserem CO2

• Certyfikacja CE

• Audyt SGS Smeta

• 20 letnie doświadczenie

• Produkcja materiałów odbywa się na miejscu

• Bogata oferta